הענקת תעודת הוקרה מיוחדת לציון שלושים שנות פעילות עמך, במסגרת כנס אשל

עמותת עמך זכתה בתעודת הוקרה מיוחדת לציון שלושים שנות פעילות, במסגרת כנס אשל בנושא "מעברים בזקנה",  שנערך ב- 17-5-17

בשם העמותה, קיבלו את התעודה, הדר' ג'זל סיקוביץ, ניצולת אושוויץ ופסיכולוגית בכירה בצוות עמך ירושלים, ומר אריה ברנע , יו"ר הועד המנהל של עמך, בן הדור השני. בדברי הברכה של מר ברנע הוא ציין ש"הראויים להוקרה על מצוינות הם קודם כל הניצולים שאנו עובדים איתם, מכיוון שההתמודדות שלהם היא הקשה ביותר. ראויים לפרס גם חברי העמותה וביניהם חברי הוועד המנהל, עובדיה ומתנדביה ברחבי הארץ..."

נוסח התעודה:

תעודת הוקרה מיוחדת מוענקת לעמותת "עמך" לציון 30 שנות פעילות.

הוועדה מבקשת לציין את המומחיות, המצוינות והחדשנות של עמותת עמך, אשר ידעה לאורך שלושה עשורים לפתח ולהנגיש רצף שירותים ייחודי וכוללני לניצולי השואה, לבני משפחותיהם ולדורות ההמשך, וכן לאנשי מקצוע ולצוותים סמך - מקצועיים. שירותים אלו כוללים טיפול נפשי במרכזי עמך ובבתיהם של ניצולים מרותקים, מועדונים טיפוליים-שיקומיים, תיעוד סיפורי חיים, ביקורי בית של מתנדבים, פעילות בין-דורית וקהילתית ענפה וכן הכשרות לצוותים.
לאורך השנים הצליחה עמותת עמך לזהות את השינויים בצורכיהם הנפשיים והחברתיים של הניצולים ולסייע להם במעברים בשלבי החיים השונים ובמצבים משתנים במציאות הישראלית. גם כיום, כאשר ממוצע הגילאים של הניצולים הוא 86, ורבים מהם מתמודדים עם אתגרי הזקנה המאוחרת בנוסף לטראומות השואה, עמך ממשיכה לפתח שירותים ולהוות מענה מרכזי ומוביל לניצולי השואה בישראל.

 

בצילום, פרופ' יוסי תמיר, מנכל ג'וינט ישראל, מעניק את התעודה לדר' ג'זל סיקוביץ ומר אריה ברנע

new