עמך מציינת 30 שנות פעילות

אירוע לציון מלאת שלושים שנה לפעילות עמך התקיים במוזיאון תל אביב ב-11.9.17. באירוע השתתפו ארבע מאות וחמישים אורחים, ביניהם מעל מאתיים ניצולי שואה אשר חברים במועדוני עמך בתל אביב וגוש דן, כמאה וחמישים חברי צוות עמך בהווה ובעבר, חברי הוועד המנהל, וכן שותפים ונציגי ציבור. בין המברכים היו סגן שר האוצר וחבר הכנסת - הרב יצחק כהן, ראש העיר תל אביב- יפו מר רון חולדאי, סגן נשיא ועידת התביעות בישראל - מר שלמה גור, ונציגת הרשות לזכויות ניצולי השואה - הגברת ענת נורמן.

יו"ר הועד המנהל, מר אריה ברנע, עמד על המחויבות העמוקה של העמותה לעשות כל מאמץ כדי לטפל ולתמוך בניצולים אשר מתמודדים כעת גם עם אתגרי הזקנה. הוא הדגיש שהשאיפה לעולם טוב יותר הוא צוואת הניצולים. על סמך הידע הרב שנלמד בעקבות העבודה רבת השנים עם הניצולים, ובהשראתם, העמותה תמשיך לפעול על מנת להיטיב עם אוכלוסיות נוספות גם בעתיד. מר ד"ר זאב הרץ פולמן, ניצול שואה וחבר פעיל בעמך תל אביב, הודה לצוות עמך על הסיוע המשמעותי שהעניקו לו ולרבים נוספים, להתמודד עם עברם הטראומטי ולבנות חיים חדשים ומלאים. הוא אמר: " הקשר עם החברים ועם הצוות משמעותי לי, אני מרגיש שמרמת המזכירות ועד רמת המנהלת יש לי דלת פתוחה לרווחה ככל שאחפוץ. זו חוויה רגשית משמעותית מאוד לאדם כמוני שאיבד את ביתו ומשפחתו עוד לפני גיל שנה".

 

האירוע, בהפקתו המקצועית של עידו דגני, ובהנחיתו של אלכס אנסקי, כלל תמונות בימתיות עשירות אשר שילבו ראיונות מצולמים עם מייסדי העמותה, הצוות וניצולים, וכן תיעוד של מגוון פעילויות מכל סניפי עמך. על הבמה הופיעו חברי מקהלת עמך תל אביב, רקדנים מקבוצת התיאטרון של עמך רחובות וכן להקת ילדים מקרית גג וחבורת זמר נעמיש. בסיום הערב הופיעה הזמרת ירדנה ארזי, ויחדיו שרו כולם את "התקווה".

new