מפגשים בין-דוריים

עמך יוזמת פעילויות מיוחדות שמטרתן ליצור הזדמנויות למפגשים משמעותיים בין ניצולי שואה לבין בני-נוער וצעירים

פעילויות אלה מעשירות את שני הצדדים. הצעירים לומדים ממקור ראשון על ההיסטוריה היהודית ונחשפים לסיפור חייהם וחוסנם הרוחני של הניצולים, אשר מעוררים השראה. בד בבד, נהנים הניצולים מהחברה ותשומת-הלב של הצעירים, המקלים על תחושת הבדידות שלהם ומבטיחים שסיפור חייהם לא יישכח.

ככל שדור ניצולי השואה מזדקן ומצטמצם, כך גוברת כמיהתם של צעירים להכיר ולהתקרב למי שחווה את התקופה, לשמוע מחוויותיו ולנסות להבין את מה שבעתיד לא יוכל להיות מסופר בגוף ראשון. במקביל, הניצולים חשים בצורך לחלוק את סיפורם וניסיון חייהם עם הדורות הבאים.

במסגרת בתי ספר ברחבי הארץ, יזמה עמך פרויקטים בין דוריים. ניצולי השואה מגיעים לבתי ספר על מנת לחלוק עם הדור הצעיר את סיפור החיים לפני המלחמה ובצל השואה. בפרויקטים מיוחדים אלו שמה לעצמה עמך מטרה לגשר בין הדור הראשון לדור השלישי. המפגשים הקבוצתיים נערכים על בסיס קבוע ומתמשך. בעקבות הסיפורים והקשר עם ניצולי השואה, יוצרים התלמידים באמצעות הבעה, תנועה, דרמה, מוזיקה ואפיקי יצירה נוספים פרויקטים ייחודיים הממחישים את החוויה והמסר שהועברו אליהם. בסיום, התלמידים מציגים את הפרויקטים לניצולים, לכלל בית הספר, להורים ולקהילה הרחבה.

בנוסף לפעילויות בבתי ספר, מתקיימים מפגשים בין חיילים לניצולים וכן בין קבוצות עובדים ממגוון ארגונים לבין ניצולי שואה

הצטרפו גם אתם

אתם מוזמנים להצטרף אל עשרות בתי הספר, יחידות צבאיות וחברות, ברחבי הארץ אשר משתתפים בפרויקטים בין-דוריים

 

 

Treatment_Type: 

טיפול - צור קשר