תיעוד סיפורי חיים

במסגרת פרויקט תיעוד סיפור חיים, מתאפשר לניצולי השואה לכתוב , לספר ואף להקליט את הסיפור האישי והמשפחתי שלהם מהשנים שקדמו לשואה, דרך שנות המלחמה ועד השנים של העלייה לארץ והחיים בה

תיעוד חיים מוצע גם לניצולי שואה שנמנעו מלשתף את סיפורם האישי והכואב בעבר, וכיום לעת זקנה, חשים צורך עז לספר את סיפורם ולהשאיר חותם.

תיעוד סיפור חיים הינו תהליך בעל משמעות עמוקה לניצול ולבני משפחתו הקרובים, אך גם לכל אחד מאתנו. התיעוד יכול להיעשות בעזרת הצוות המקצועי של עמך, או בעזרת מתנדבים, צעירים או בוגרים, המקבלים הנחייה והדרכה מצוות עמך.

התיעוד בעזרת חברי צוות של עמך יכול לעמוד בפני עצמו, או להיעשות תוך כדי תהליך טיפולי. התיעוד באמצעות איש מקצוע מאפשר לניצול הזדמנות לערוך סקירת חיים.  בין היתר יכול הניצול להתמודד עם העובדה שהוא נשאר בחיים ולעיתים, חבריו ומשפחתו נספו, וכן לבחון את הבחירות שלו/ה לאורך החיים ועד לימים אלו ולעתיד.

התיעוד בעזרת מתנדבים, צעירים או בוגרים, מאפשר להעלות בכתב את קורות חייו של הניצול לאורך צמתי החיים שעבר. בעקבות מפגשים אישיים לאורך השנה המתנדבים עורכים את מה שהניצול סיפר – חוויותיו, רגשותיו ותחושותיו בכדי להשאיר את זה כספר זיכרון לו ולמשפחה

ההזדמנות לספר ולתעד את סיפור חייכם פתוחה גם לכם

Treatment_Type: 

טיפול - צור קשר