תמיכה קהילתית

שיתופים

פרויקט קבוצות תמיכה לבני משפחה המטפלים באדם הדמנטי פועל בשיתוף פעולה בין עמך, עמדא, הביטוח הלאומי- קרן סיעוד והייעוץ לקשיש ומשרד הרווחה. מטרתו לתת מענה לבני משפחה המתמודדים יום יום ולאורך זמן  בטיפול  בבן משפחה דמנטי . במהלך החודשים הקרובים ייפתחו קבוצות במרבית מרכזי עמך בהם יוכלו בני המשפחה להיות בקבוצת השווים, לתרום להיתרם, לקבל תמיכה רגשית וכן לרכוש ידע וכלים להתמודדות על מנת לסייע לו לשפר את איכות חייו  וחיי בן המשפחה הדמנטי לאורך המחלה.

אירועי בר/בת מצווה

רבים מן הניצולים והניצולות לא זכו לחגוג את בר /בת המצווה שלהם עם משפחתם וקהילתם, בשנות המלחמה. עמך רואה את ההזדמנות לערוך חגיגות קהילתיות לציון בר/ בת מצווה כזכות ונערכת מפעם לפעם לקיים אירועים משמעותיים עבור הניצולים, בני משפחותיהם ומתנדבים מן הקהילה.

קבוצות תמיכה לבני משפחה

מטרת הקבוצות לתת מענה לבני משפחה המתמודדים יום יום ולאורך זמן בטיפול בבן המשפחה הקשיש. הקבוצות נפגשות מדי שבוע או מדי חודש, כמסגרת קבועה לאורך זמן או למספר מפגשים מוגבל. במסגרת הפגישות הקבוצתיות, יכולים בני המשפחה להיות בקבוצת השווים, לתרום להיתרם, לקבל תמיכה רגשית וכן לרכוש ידע וכלים להתמודדות על מנת לסייע להם לשפר את איכות חייהם שלהם, וכן לקדם את רווחתו של בן המשפחה הקשיש

תיעוד סיפורי חיים

תיעוד חיים מוצע גם לניצולי שואה שנמנעו מלשתף את סיפורם האישי והכואב בעבר, וכיום לעת זקנה, חשים צורך עז לספר את סיפורם ולהשאיר חותם.

תיעוד סיפור חיים הינו תהליך בעל משמעות עמוקה לניצול ולבני משפחתו הקרובים, אך גם לכל אחד מאתנו. התיעוד יכול להיעשות בעזרת הצוות המקצועי של עמך, או בעזרת מתנדבים, צעירים או בוגרים, המקבלים הנחייה והדרכה מצוות עמך.

מפגשים בין-דוריים

פעילויות אלה מעשירות את שני הצדדים. הצעירים לומדים ממקור ראשון על ההיסטוריה היהודית ונחשפים לסיפור חייהם וחוסנם הרוחני של הניצולים, אשר מעוררים השראה. בד בבד, נהנים הניצולים מהחברה ותשומת-הלב של הצעירים, המקלים על תחושת הבדידות שלהם ומבטיחים שסיפור חייהם לא יישכח.

ככל שדור ניצולי השואה מזדקן ומצטמצם, כך גוברת כמיהתם של צעירים להכיר ולהתקרב למי שחווה את התקופה, לשמוע מחוויותיו ולנסות להבין את מה שבעתיד לא יוכל להיות מסופר בגוף ראשון. במקביל, הניצולים חשים בצורך לחלוק את סיפורם וניסיון חייהם עם הדורות הבאים.

פעילות עם מתנדבים 

המתנדבים מבקרים את הניצולים בבתיהם, בבתי אבות ובמוסדות וכן פועלים בהנחיה ובליווי פעילויות במסגרת המועדונים

שירות המתנדבים של עמך מזמין אתכם להצטרף!

מאות מתנדבי עמך בכל רחבי הארץ פועלים לאורך כל השנה עם הניצולים והניצולות, מבקרים בבתיהם ובמועדוני עמך, ומעניקים סיוע ואוזן קשבת.

המתנדבים זוכים להיכרות מעמיקה וקשר משמעותי עם הניצולים אשר הופכת עבורם לחוויה מעשירה ומעוררת השראה.  

מועדון חברתי טיפולי

המועדונים החברתיים- הטיפוליים של עמך נועדו לספק ביטחון, קבלה, תמיכה ותשומת-לב לכל חבר/ה, בהתאם לתפישת עמך את עצמה כ-"בית שני לניצולים" וכן העשרה במגוון תחומים